بهترین مراکز آموزشی مشهد
هفته آخر کنکور

هفته‌ی آخر، هفته‌ی تورق سریع است

هفته‌ی آخر هفته ی تورق سریع است.

 پیشنهاد می‌کنیم در هفته‌ی آخر دو کار را انجام دهید: 

کار اول

 به سراغ  یادداشت‌های خودتان بروید و در همه‌ی درس ها یادداشت‌های خودتان را  مرور کنید + همه‌ی کتاب‌‌های درسی و جزوه هایتان را ورق بزنید و قسمت هایی که زیرشان خط کشیده اید، قسمت هایی که در کتاب ها  حاشیه نویسی کرده اید و هایلایت ها را مطالعه کنید. نمودارها، جدول ها و شکل های مهم را بررسی کنید .

کار دوم

 اشتباهات چهار آزمون جامع را یاد بگیرید: کارنامه‌ی سه  آزمون جامع آخر کانون و کارنامه‌ی کنکور دی را  بررسی کنید. اشتباهات این چهار آزمون را یاد بگیرید .

سه  توصیه‌ی دیگر برای هفته‌ی آخر  

ساعت خوابتان را برای هفته‌ی آخر تنظیم کنید؛ تا دیر وقت بیدار نمانید .عادت کنید زودتر بخوابید تا صبح خواب آلود و کسل نباشید .

مطلب جدید نخوانید؛ به ویژه مطالب طولانی و مطالبی را که برای شما کم بازده و دشوار است، در هفته‌ی آخر مطالعه نکنید.

 مدیریت زمان را تمرین کنید؛ می‌توانید کنکور دی یا سه آزمون جامع آخر کانون را بدون این که پاسخ بدهید از لحاظ مدیریت زمان بررسی کنید.

 به سؤال‌ها نگاه کنید و تصمیم بگیرید که کدام سؤال ها  را در نوبت اول و کدام سؤال ها را در نوبت دوم (یعنی در پایان دفترچه و در هنگام استراتژی بازگشت) پاسخ خواهید داد. 

عددهای زمان های نقصانی را به خاطر بسپارید. وقتی ابتدا به سؤال های ساده تر پاسخ می دهید و زمان های نقصانی را اجرا می کنید، مطمئن می‌شوید که زمان کم نخواهید آورد و در پایان هر دفترچه فرصت کافی برای استراتژی بازگشت خواهید داشت .

دوازده وسیله را برای روزکنکوراز قبل آماده کنید و با مدارک و لوازم ضروری به جلسه بروید. 

ضمنا بهتر است روز قبل از کنکور یک بار مسیر خانه تا محل کنکور را بررسی کنید.

روز کنکور و در جلسه‌ی کنکور: 

 یک کار هم می توانید در روز کنکور انجام دهید تا نتیجه ی خیلی  بهتری بگیرید:

 لطفا به سؤال ها به صورت شانسی و تصادفی پاسخ ندهید . به سؤال های شک دار هم جواب ندهید. 

در این زمینه یک مطلب دیگر هم نوشته ام . با توجه به تراز و پایه‌ی تحصیلی تان تصمیم بگیرید که حدودا به چند سؤال جواب بدهید . آمارهای مقاله را با دقت بررسی کنید و به سؤال هایی که مطمئن هستید، جواب بدهید تا نمره های منفی تان زیاد نشود .  

نظرات و پرسش‌ها

پرسش یا دیدگاه خود را مطرح نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدید ترین ها